Přinášíme pár tipů:

Mobilní aplikace Malý průvodce postní dobou

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo jako každoročně brožurku Malý průvodce postní dobou. Oblíbený průvodce nabízí opět pro každý všední den citát z Bible a krátký duchovní impuls inspirovaný slovy papeže Františka.
Zájemci mohou využít také elektronickou aplikaci průvodce a zdarma si ji stáhnout do svých mobilních zařízení. K dispozici je varianta jak pro Android, tak pro iOS.
 

Postní kapky

Farnost Dolní Němčí pro období přípravy na Velikonoce nabízí pastorační aplikaci:  „Postní kapky“, která obsahuje každodenní inspirace k „osvěžení“ duchovního života. Hlavním tématem letos bude modlitba, postní impulzy připravuje biskup Antonín Basler.

Prostřednictvím mobilní aplikace (Android i iOS), e-mailu, SMS nebo webové stránky můžete každý den dostat krátké inspirace. Obsah si můžete prohlédnout na www.postnikapky.cz.

Aplikace obsahuje:

  • liturgická čtení,
  • pobožnost na každý den,
  • z katechezí papeže Františka o modlitbě,
  • inspirace biskupa Antonína Baslera o modlitbě,
  • nahrávky postních písní z Kancionálu,
  • křížové cesty,
  • zpovědní zrcadla ke zpytování svědomí,
  • další audio, foto i video.

 

Ignaciánský examen

 
Aplikace „Ignaciánský examen“ nabízí podporu v modlitbě examenu, tradiční ignaciánské modlitbě s více než 500-letou tradicí. Víc než 30 různých examenů pomůže láskyplnému reflektivnímu pohledu na právě uplynulý den. Aplikace umožňuje výběr z tematicky různých examenů, které umožní vidět Boží přítomnost v běžné dni.

Cílem a smyslem této modlitby je naučit se vidět a vnímat Boží přítomnost v našem běžném životě, v uplynulém dni. Jako se vztah s přítelem buduje sdílením života, radostí i trápení, tak se vztah s Bohem buduje tím, že s ním sdílíme radosti i starosti dne. Právě tomu nás učí ignaciánský examen.

V této modlitbě se člověk na konci dne dívá na uplynulý čas a spolu s Bohem reflektuje vzájemný vztah. Nejedná se o cvičení z morálky, o hledání vlastních chyb nebo selhání, ale o připomínku Božích doteků v uplynulém dni, Božího volání a toho, zda a jak jsme na ně odpověděli. Pojmenovávání vlastních postojů a emocí, dynamik vztahu s Bohem, vede k prohloubení společenství s Ním a učí nás porozumět tomu, jakým jazykem s námi On sám mluví v našem běžném dni. K dispozici je varianta tak na Android jak na IOS

Postní almužna 


Postní almužnu v českobudějovické diecézi organizuje Diecézní charita České Budějovice společně s Pastoračním Střediskem Biskupství Českobudějovického. Vice o postní almužně 2024

Postní challenge

Sice se jedná o výzvu z roku 2017, ale jednotlivé úkoly jsou stále aktuální. Jedná se o 40 úkolů na 40 postních dní, neděle do nich nepatří. Stačí si vytisknout přiložený seznam a začít odškrtávat. Modlitba, sebezápor, dobrý skutek... můžete si vybrat, splnit, odškrtnout a další den nanovo. Výběr je jen na vás. Každou neděli se pak můžete pokochat počtem odfajfkovaných položek a naplánovat další týden. Ke staženi tady 

Půst, modlitba, almužna 

Modlitba, půst a almužna (Mt 6,1-6.16-18) - P. Vojtěch Kodet - YouTube